Ostatnio na naszym blogu

Przechowywanie w kuchni. 7 sprytnych rozwiązań, które pomogą w organizacji!

29 września 2022 | Inspiracje, Kuchnia, Porady | Autor: Loftful
Jakie są sprytne sposoby na przechowywanie w kuchni

Wyzwanie: Przechowywanie w kuchni

Rozwiązanie: Sprytne schowki przechowywanie w kuchni

Sprytne patenty na przechowywanie w kuchni

Jak doskonale wiemy, w kuchni poruszamy się często na pamięć. Często jest tak, że nawet nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, gdzie trzymamy jakąś przyprawę. Ważne jest więc odpowiednie ułożenie wszystkich szafek w taki sposób, aby najważniejsze rzeczy i te, z których korzystamy najczęściej, były w zasięgu ręki. Ułatwi nam to bowiem pracę w kuchni.

W zapanowaniu nad kuchennym chaosem pomogą nam różne sprytne schowki w kuchni, organizery, wysuwane szafki, wysuwane kosze plastikowe pojemniki czy opisane eleganckie szklane słoiki na przyprawy.

Przedstawiamy 7 najlepszych patentów na przechowywanie w kuchni.

Sprytne schowki przechowywanie w kuchni

1. Organizery

Pomysły na przechowywanie w kuchni? Organizery! Z pewnością pomogą nam zapanować nad torebkami z przyprawami czy z młynkami oraz paczkami z mąką, czy innymi sypkimi rzeczami w naszej kuchni.

Taki organizer można trzymać na blacie kuchennym oraz w szafkach, gdyż odpowiednie posegregowanie przypraw ułatwi nam pracę w kuchni. Np. posegregowane przyprawy śródziemnomorskie, meksykańskie, hinduskie zaoszczędzą nam dużo czasu podczas przygotowywania potraw.

Polecamy też zapoznać się z artykułem: Jak urządzić kuchnię w małym mieszkaniu?

2. Wysuwane szafki z przyprawami

To rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne, ale i niesamowicie stylowe. Wysuwana szafka pionowa, w której możemy trzymać elegancji szklane słoiki z fasolą grochem kukurydzą czy przyprawami stworzy niesamowity efekt podczas gotowania przy gościach. Dobrze jest też w tym przypadku zamontować oświetlenie ledowe w środku takiej szafki, aby każda szuflada była widoczna, co da także efekt praktyczny, gdyż trudu będziemy w stanie odnaleźć odpowiedni pojemnik.

przechowywanie w małej kuchni ze słoiczkami

3. Przechowywanie na ścianie w kuchni

Przechowywanie na ścianach w kuchni? To także możliwe! Puste ściany w kuchni nie oznaczają problemu, są bowiem idealnym miejscem na podwieszane organizatory. Za pomocą magnetycznej listwy możemy przyczepić noże czy pojemniki z przyprawami. Jest to też idealne miejsce na żywe zioła. Małe doniczki z rozmarynem czy oregano, ale i pietruszka oraz mięta idealnie zapełnią pustą przestrzeń i nadadzą niesamowitego wyglądu i zapachu, które zbudują idealną kuchenną atmosferę.

przechowywanie w kuchni na ścianie

4. Opisywanie organizatorów i pojemników

Być może to banał, ale wielu ludzi o tym zapomina. Jeśli decydujemy się na przechowywanie makaronów, kasz czy ryżu w szklanych pojemnikach, to wówczas warto je opisać. Przykładowo jaki to dokładnie makaron i kiedy był otwarty, aby kontrolować jego temin przydatności do spożycia.

Dodatkowo niesamowicie gustownie wyglądają przesypane przyprawy do małych szklanych pojemników. Nieopisane przyprawy mogą nam bardzo utrudnić życie w kuchni. Zwłaszcza dla mało doświadczonych kucharzy, którzy nie są jeszcze w stanie odróżnić ich po zapachu. Opisanie wszystkiego nada więc spójnego charakteru i ochroni przez nieodwracalną kuchenną pomyłką.

5. Szafka na wino

Dla lubiących design i do tego wino, świetnym sprytnym rozwiązaniem będzie stworzenie w waszej zabudowie meblowej miejsca na wino. Butelki będą bezpiecznie i chronione przed zbiciem oraz jednocześnie łatwo dostępne.

patenty na przechowywanie w kuchni w kolorze brązowym

6. Szafka na sztućce i inne przybory kuchenne

Nikt chyba nie lubi szukać przyborów kuchennych, które są odłożone na nie swoje miejsce. Tutaj świetnym rozwiązaniem będą organizery na sztućce. Takie organizery są wyposażone w wiele przegródek pozwalających na przechowywanie dużej liczby gadżetów kuchennych, takich jak otwieracze do wina, sztućce, korki do wina, spinacze spożywcze, łyżki kuchenne i łopatki cukiernicze. Zaoszczędzi to wiele trudów i nerwów podczas codziennego życia i korzystania właśnie z tych elementów.

Zaplanuj również remont mieszkania, dzięki któremu Twoja kuchnia stanie się jeszcze praktyczniejsza.

7. Odpowiednio zaprojektowana i wykończona kuchnia

Nawet najlepsze patenty na przechowywanie w kuchni nie sprawdzą się, jeśli pomieszczenie jest źle zaprojektowane. Odpowiednio przemyślana kuchnia to bowiem jeden z najważniejszych czynników funkcjonalności kuchni. Bez tego wszystkie metody i sprytne schowki przechowywanie w kuchni nie będą takie skuteczne i wygodnie.

Warto postawić na doświadczonego projektanta, który będzie stanie poznać potrzeby domowników i sprawić, że nawet przechowywanie w małej kuchni stanie się niezwykle przyjemne i funkcjonalne.  Wiele z tych elementów opisanych wyżej nie można znaleźć też w gotowych kuchniach. Meble na wymiar dają możliwość stworzenia cudownej funkcjonalnej przestrzeni. Bez kompromisów jak w przypadku gotowej.

Sprawdź również jak wykonujemy projekty wykończenia mieszkań i domów oraz dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy w tym zakresie.

Autor:

Loftful to firma zajmująca się projektowaniem oraz wykańczaniem wnętrz pod klucz. Specjalizuje się w przejmowaniu za klientów całego procesu remontowego: wykonuje projekty wnętrz, dostarcza wszystkie materiały wykończeniowe, przeprowadza remont, wykonuje meble na wymiar, wyposaża, a na koniec oddaje gotowe, posprzątane mieszkanie

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamów bezpłatną wycenę

Prześlij nam swój numer telefonu, a także jeśli posiadasz rzut mieszkania, w ciągu 48h skontaktujemy się z Tobą,
aby umówić się na spotkanie i przygotować plan na Twoje mieszkanie.

Formularz Kontaktowy

    Jakie usługi Cię interesują?