Remont mieszkania z rynku wtórnego

Remont mieszkania z rynku wtórnego różni się od wykończenia nowego mieszkania. Przed przystąpieniem do generalnego remontu mieszkania należy przywrócić do stanu deweloperskiego.

Remont mieszkania z rynku wtórnego - od czego zacząć?

Remont mieszkania z rynku wtórnego składa się z dwóch etapów:
1. Przywrócenia mieszkania do stanu deweloperskiego
2. Standardowego wykończenia mieszkania pod klucz

Przywrócenie mieszkania do stanu deweloperskiego jest niezbędne i bezpośrednio powiązane z remontem na rynku wtórnym. Mieszkania z rynku wtórnego przez swój wiek potrafią być bardzo wyeksploatowane, a w szczególności narażone są instalacje, które się w nich znajdują. Do przeprowadzenia remontu, który będzie spełniał standardy jakości oraz da zabezpieczenie, że po wykonaniu remontu generalnego wszystko będzie służyło na lata, niezbędne jest doprowadzenie mieszkania do stanu deweloperskiego przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Sam remont mieszkania, albo "lifting" bez przywrócenia do stanu deweloperskiego niesie ze sobą bardzo duże ryzyko bez przywrócenia do stanu deweloperskiego niesie ze sobą bardzo duże ryzyko, że pomimo nakładów poniesionych na inwestycje w mieszkanie za rok albo dwa będzie trzeba kuć ściany, aby wymienić instalacje, co pociągnie za sobą dodatkowe koszty.

Istotne jest, aby przed rozpoczęciem prac związanych z przywracaniem mieszkania do stanu deweloperskiego zastanowić się i przygotować projekty techniczne mieszkania, takie jak: układ funkcjonalny, rzuty elektryki, wod-kan, centralnego ogrzewania itp. Pozwala to ograniczyć koszty na kolejnym etapie - wykończeniowym.

Prace związane z przywracaniem mieszkania do stanu deweloperskiego możemy świadczyć oddzielnie jak i razem z usługą wykończenia mieszkania pod klucz.
Szczegółowe informacje odnośnie kompleksowych wykończeń mieszkań już po przywróceniu do stanu deweloperskiego dostępne są pod linkiem: Wykończenia mieszkań pod klucz
Szczegółowe informacje odnośnie kompleksowych wykończeń mieszkań już po przywróceniu do stanu deweloperskiego dostępne są w powyższym linku.

Poszukujesz firmy, która zajmuje się remontami mieszkań w Krakowie i okolicach? Poznaj wycenę!

wykończenie mieszkania pod klucz kraków

Zakres prac związanych z remontem mieszkania i przywróceniem do stanu deweloperskiego

Usługę remontu mieszkań i ich przywracania do stanu deweloperskiego świadczymy kompleksowo, natomiast jej zakres uzależniony jest od Twoich potrzeb. Zakres podstawowy oraz możliwości jego rozszerzenia przedstawia poniższa tabela:

Zakres podstawowy (wszystkie prace wraz z materiałem):
Wsparcie projektowe
Układ funkcjonalny
Rzuty techniczne zmienianych instalacji (elektryka, wod-kan, centralne ogrzewanie, sufity podwieszane itd.)
Więcej na temat projektów wnętrz pod linkiem: Projektowanie wnętrz
Demontaże
Meble
Armatura łazienkowa i kuchenna
Skucie płytek
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne
Zrywanie paneli / podłóg
Demontaże pkt. wod-kan
Wnoszenie, wynoszenie, utylizacja odpadów
Instalacje
Elektryczna (wymiana rozdzielni, nowe obwody, nowe punkty)
Instalacja wod-kan
Budowlanka:
Wyrównanie posadzki
Wyrównanie ścian w łazience
Gładzie
Montaż drzwi wejściowych
Koordynacja prac i zamówień
Zamówienia i dostarczenie wszystkich materiałów
Nadzór nad pracami
Pilnowanie jakości i terminowości prac
Bieżące raportowanie o postępach prac
Możliwość rozszerzenia o (wszystkie prace wraz z materiałem):
Przykłady innych prac:
Dociągnięcie "siły"
Skucie tynków
Wyburzenia ścian i zabudów
Murowanie ścian
Zabudowy g-k
Tynkowanie ścian w całym mieszkaniu
Równanie ścian na plackach g-k
Montaż kanału pod tv
Demontaż gazu
Klimatyzacja
Jednostki oraz podłączenie do kanalizacji
Inne
Praktycznie wszystko co jest dostępne na rynku

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Indywidualna wycena remontu mieszkania

Każde mieszkanie jest inne, dlatego wycenę remontu mieszkania zawsze przygotowujemy indywidualnie. Słuchamy Twoich potrzeb i oczekiwań, doradzamy i w oparciu o te informacje staramy się przygotować dla Ciebie wycenę. Usługę wykonujemy zawsze z materiałem budowlanym. Czynniki mające wpływ na cenę to min.:, metraż, zakres prac, ilość łazienek, ilość pomieszczeń.

Chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztowało ile będzie kosztował Cię remont mieszkania?

  wykończenia mieszkań pod klucz kraków

  Jak wygląda proces współpracy?

  1.

  Spotkanie i wstępna wycena

  Umawiamy się na spotkanie, sprawdzamy Twoje potrzeby, budżet, omawiamy zakres prac. Prosimy o przyniesienie zdjęć / filmiku oraz rozrysu mieszkania. Po spotkaniu przesyłamy wycenę obejmującą przywrócenie mieszkania do sztanu deweloperskiego oraz ewentualną wycenę wykończenie mieszkania pod klucz wraz z całym materiałem.

  2.

  Umowa na prace remontowe

  Umowa gwarantuje Ci termin prac, budżet oraz jakość materiałów, w jakich się poruszamy. Kwota z umowy zawiera zarówno koszt pracy jak i materiałów użytych do remontu.

  3.

  Projekty techniczne

  Organizujemy spotkanie z naszymi projektantami. Poznajemy Twoje potrzeby, wspólnie ustalamy układ mieszkania. Przygotowujemy indywidualne projekty techniczne. Etap kończy się akceptacją projektu oraz ustaleniem finalnego kosztorysu.

  4.

  Aneks do umowy na prace dodatkowe

  Wspólnie z projektantem możesz dojść do wniosku, że układ pomieszczeń nie jest idealny, ustalić inne zmiany budowlane. Wszystkie te zmiany dopisujemy aneksem to pierwotnej umowy na prace remontowe.

  5.

  Kompleksowy remont

  Przystępujemy do prac remontowych. Nad całością remontu czuwa dedykowany opiekun, to on dokonuje wszelkich zakupów. Dostarczamy wszystkie materiały, na bieżąco sprawdzamy jakość wykonywanych prac, co tydzień przesyłamy zdjęcia z postępu remontu. Możesz jechać na wakacje – wszystkim zajmiemy się za Ciebie.

  6.

  Oddanie mieszkania

  Sprzątamy dokładnie po remoncie i przekazujemy klucze do gotowego mieszkania.
  Jesteś zainteresowany remontem mieszkania pod klucz? Zadzwoń lub napisz wiadomość, a umówimy się na spotkanie, aby określić Twoje potrzeby i wycenić prace.
  Umów się na darmowe spotkanie

  Dlaczego warto powierzyć remont mieszkania Loftful?

  Sprawdzone ekipy remontowe

  Z naszymi ekipami współpracujemy już wiele lat, daje to gwarancję solidności prac i zachowania terminów.  Projekty techniczne / doradztwo

  Przed rozpoczęciem remontu przygotujemy projekty techniczne. Zaplanujemy Twoją przestrzeń zgodnie z Twoimi oczekiwaniami oraz naszym doświadczeniem. Dzięki dużej ilości wykonanych realizacji możemy zaproponować niestandardowe rozwiązania.

  Kontrola budżetu remontowego

  Podpisujemy umowę remontową na konkretną kwotę, ryzyko niedoszacowania metrażu jest po naszej stronie. Usługę wykonujemy z całym materiałem, którego cena od początku jest zawarta w naszej usłudze. Masz budżet pod kontrolą.

  Bezpieczeństwo

  Dzięki przywróceniu mieszkania do stanu deweloperskiego oraz wymianie instalacji właściciel ma pewność, że mieszkanie posłuży mu latami.

  Gwarancja na wykonane prace

  Dajemy gwarancję na wykonane prace. Zarówno My jak i nasi podwykonawcy mamy wykupione polisy OC, co gwarantuje Ci bezpieczeństwo.

  Terminowość

  Remont mieszkania to proces. Zakończyliśmy już bardzo dużą ilość realizacji i dzięki nabytemu doświadczeniu dokładnie wiemy, co robić krok po kroku, aby oddać mieszkanie na czas.

  Zobacz przykłady wykończonych przez nas mieszkań

  Co dalej?

  Jesteś zainteresowany kompleksowym wykończeniem mieszkania? Zadzwoń lub napisz wiadomość,
  a umówimy się na spotkanie, aby sprawdzić Twoje potrzeby i wycenić prace

  Zostaw wiadomość

  Jeśli posiadasz rzut mieszkania, to załącz go w wiadomości. Zostaw także numer kontaktowy. Zadzwonimy w ciągu 48 godzin.

  Spotkajmy się

  Jeśli mieszkanie nie jest jeszcze oddane – nic nie szkodzi, spotkamy się przy kawie u nas w biurze, już na podstawie rzutu możemy zaplanować wszystkie prace.

  Propozycja współpracy

  Na podstawie Twoich potrzeb przygotujemy wycenę oraz plan działania.

  Działajmy

  Gdy nasza wizja na Twoje mieszkanie Ci się spodoba, rozpoczniemy współpracę. Przygotuj się na efekt wow po zakończeniu prac.

  Zamów bezpłatną wycenę

  Prześlij nam swój numer telefonu, a także jeśli posiadasz rzut mieszkania, w ciągu 48h skontaktujemy się z Tobą,
  aby umówić się na spotkanie i przygotować plan na Twoje mieszkanie.

  Formularz Kontaktowy

   Jakie usługi Cię interesują?